Virksomheder › Nordlens ApS
Nordlens ApS
CVR 40175709Bækkeskovvej 4, 2665 Vallensbæk Strand
I DRIFTAPSFremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertilVallensbæk
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Nordlens ApS
Bækkeskovvej 4, 2665 Vallensbæk Strand
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 430 | 330 | 446 | 473 | 580 | |
| -374 | -185 | -367 | -617 | — | |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 57 | 145 | 79 | -144 | -46 | |
| 0 | 5 | 0 | — | — | |
| -7 | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 61 | 133 | 62 | -157 | -60 | |
| -14 | -33 | -17 | -32 | -10 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 48 | 101 | 44 | -125 | -50 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 495 | 533 | 524 | 105 | 315 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | 2 | 0 | 14 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 339 | 161 | 106 | 495 | 78 | |
| 838 | 1.069 | 899 | 636 | 455 | |
| 852 | 1.083 | 913 | 650 | 469 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| -25 | 0 | 0 | -125 | -175 | |
| — | 76 | 44 | 0 | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 25 | 126 | 94 | -75 | -125 | |
| 4 | 0 | — | 32 | 41 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | 29 | 17 | 0 | — | |
| 279 | 435 | 290 | 241 | 188 | |
| 548 | — | — | — | — | |
| 827 | 958 | 819 | 725 | 594 | |
| 827 | 958 | 819 | 725 | 594 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | — | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B, mikrovirksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (469) og "Passiver i alt" (594) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.