Virksomheder › MIE5 Datterholding 8 ApS
MIE5 Datterholding 8 ApS
CVR 40216324Mosevej 20, A, 8240 Risskov
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberAarhus
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › MIE5 Datterholding 8 ApS
Mosevej 20, A, 8240 Risskov
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -75 | -153 | -141 | -133 | -129 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -75 | -153 | -141 | -133 | -129 | |
| 62 | 10 | 5 | 192 | 420 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -14.190 | -15.978 | -7.937 | -4.020 | -10.056 | |
| — | -526 | -963 | -904 | -823 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -13.696 | -15.452 | -6.974 | -3.116 | -9.233 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 137.618 | 111.852 | 105.290 | 100.503 | 83.646 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| — | — | — | 5.777 | 5.169 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 68 | 560 | 2.802 | 0 | 557 | |
| — | — | 3.812 | 6.713 | 6.554 | |
| 138.180 | 112.940 | 109.102 | 107.216 | 90.200 | |
| 105 | 105 | 105 | 107 | 107 | |
| 82.924 | 67.621 | 60.147 | 57.031 | 49.295 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 83.029 | 67.726 | 60.252 | 58.636 | 49.403 | |
| 2 | 528 | 20 | 6 | 5 | |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 44.946 | 34.959 | 24.972 | 24.985 | 14.998 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 44.946 | 34.959 | 24.972 | 24.985 | 14.998 | |
| — | — | 9.745 | 8.132 | 8.976 | |
| — | — | — | — | — | |
| 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 40 | 90 | 99 | 102 | 99 | |
| 165 | — | — | — | — | |
| 10.205 | 10.255 | 23.878 | 23.595 | 25.799 | |
| 55.151 | 45.214 | 48.850 | 48.580 | 40.797 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse C, mellemstor virksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (90.200) og "Passiver i alt" (40.797) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.