Virksomheder › SL Projekt udvikling ApS
SL Projekt udvikling ApS
CVR 40244441Strøby Bygade 16, 4671 Strøby
I DRIFTAPSOpførelse af bygningerStevns
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › SL Projekt udvikling ApS
Strøby Bygade 16, 4671 Strøby
Nøgletallene er fra perioden 2025-06 (01.07.2024 – 30.06.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 | 2025-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 | 01.07.2024 |
Sluttdato | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 | 30.06.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 935 | 257 | 161 | -412 | 1.098 | |
| -556 | -335 | -332 | -288 | -378 | |
| -24 | -52 | -52 | -40 | -40 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 402 | -130 | -224 | -740 | 680 | |
| — | — | — | 2 | 4 | |
| -12 | -26 | -4 | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 276 | -234 | -278 | -812 | 574 | |
| -61 | -51 | -61 | -178 | -127 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 214 | -183 | -218 | -634 | 447 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | — | — | — | |
| 195 | 143 | 91 | 50 | 10 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 195 | 143 | 91 | 50 | 10 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 195 | 143 | 91 | 50 | 10 | |
| 2.566 | 1.166 | 1.285 | 682 | 1.366 | |
| 830 | 0 | — | — | 360 | |
| — | — | 48 | 58 | 129 | |
| 2.263 | 101 | 142 | 0 | 11 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 20 | 1.265 | 62 | 0 | 430 | |
| 5.679 | 2.636 | 1.981 | 1.363 | 2.452 | |
| 5.874 | 2.779 | 2.072 | 1.414 | 2.462 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 44 | -139 | -356 | -990 | -543 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 94 | -89 | -306 | -940 | -493 | |
| 0 | 43 | 104 | 282 | 156 | |
| 8 | 0 | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 4.985 | 2.828 | 2.341 | 2.208 | 2.549 | |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 4.985 | 2.828 | 2.341 | 2.208 | 2.549 | |
| 0 | — | — | — | — | |
| 500 | 0 | — | — | — | |
| — | — | — | 11 | 0 | |
| 40 | 0 | 0 | — | — | |
| 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | |
| 228 | 13 | 17 | — | — | |
| 788 | 40 | 37 | 146 | 406 | |
| 5.773 | 2.868 | 2.378 | 2.354 | 2.955 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.462) og "Passiver i alt" (2.955) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.