Virksomheder › Teramed A/S
Teramed A/S
CVR 40450572Tjørnevej 7, 4652 Hårlev
I DRIFTA/SEngroshandel med læge- og hospitalsartiklerStevns
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Teramed A/S
Tjørnevej 7, 4652 Hårlev
Nøgletallene er fra perioden 2025-07 (01.08.2024 – 31.07.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-07 | 2022-07 | 2023-07 | 2024-07 | 2025-07 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.08.2020 | 01.08.2021 | 01.08.2022 | 01.08.2023 | 01.08.2024 |
Sluttdato | 31.07.2021 | 31.07.2022 | 31.07.2023 | 31.07.2024 | 31.07.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.178 | 1.959 | — | — | — | |
| -2.414 | -2.275 | -1.710 | -1.543 | -1.864 | |
| -150 | -150 | -150 | -150 | 0 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -386 | -466 | 282 | 141 | 353 | |
| 4 | 28 | 11 | 1 | 17 | |
| -86 | -94 | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -467 | -531 | 217 | 18 | 330 | |
| -337 | 0 | — | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -805 | -531 | 72 | 18 | 330 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | 0 | 0 | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 252 | 168 | 84 | 0 | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 450 | 300 | 150 | 0 | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 450 | 300 | 150 | 0 | — | |
| 1.397 | 1.609 | 1.235 | 929 | 1.087 | |
| 1.310 | 427 | 981 | 564 | 853 | |
| — | — | 0 | 0 | — | |
| 0 | — | 0 | 0 | 218 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 859 | 430 | 651 | 802 | 852 | |
| 3.719 | 2.659 | 2.868 | 2.295 | 3.010 | |
| 4.169 | 2.959 | 3.018 | 2.295 | 3.010 | |
| 500 | 500 | 510 | 510 | 510 | |
| -1.016 | -1.547 | 62 | 80 | 410 | |
| — | — | 0 | 0 | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -516 | -1.047 | 572 | 590 | 920 | |
| 145 | 145 | — | — | — | |
| — | — | 0 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 495 | 457 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 2.097 | 2.123 | 932 | 967 | 1.005 | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 327 | 264 | — | — | — | |
| 2.261 | 1.619 | — | — | — | |
| 2.588 | 1.882 | 1.513 | 738 | 1.086 | |
| 4.685 | 4.006 | 2.445 | 1.705 | 2.091 | |
| ANDET | |||||
| 7 | 5 | 4 | 3 | 4 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.010) og "Passiver i alt" (2.091) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.