Virksomheder › Tømrermester Thomas Yde ApS
Tømrermester Thomas Yde ApS
CVR 40509194Industrivej 6, 8920 Randers NV
I DRIFTAPSTømrer- og bygningssnedkeraktiviteterRanders
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Tømrermester Thomas Yde ApS
Industrivej 6, 8920 Randers NV
Nøgletallene er fra perioden 2025-06 (01.07.2024 – 30.06.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 | 2025-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 | 01.07.2024 |
Sluttdato | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 | 30.06.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.306 | 4.101 | 3.581 | 4.927 | 4.563 | |
| -2.145 | -3.685 | -5.358 | -4.443 | -4.499 | |
| -44 | -111 | -108 | -86 | -79 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 117 | 304 | -1.885 | 398 | -15 | |
| — | — | 1 | 19 | 3 | |
| -27 | -40 | -45 | -80 | -133 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 89 | 264 | -1.928 | 336 | -146 | |
| -21 | -63 | -470 | -80 | -30 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 68 | 201 | -1.458 | 256 | -176 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 174 | 205 | 137 | 171 | 206 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 174 | 205 | 137 | 171 | 206 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 174 | 205 | 137 | 171 | 206 | |
| 122 | 169 | 176 | 210 | 261 | |
| 1.308 | 2.179 | 1.341 | 1.633 | 1.236 | |
| 0 | 0 | — | 19 | 231 | |
| 182 | 152 | 131 | 82 | 115 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 0 | 19 | 1 | 1 | 1 | |
| 1.611 | 2.524 | 2.298 | 2.428 | 2.564 | |
| 1.786 | 2.729 | 2.435 | 2.599 | 2.770 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | |
| 82 | 403 | -515 | -259 | -435 | |
| 0 | — | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 122 | 443 | -475 | -219 | -395 | |
| — | — | 393 | 313 | 283 | |
| 14 | 77 | 0 | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 37 | 0 | — | — | 513 | |
| 36 | 24 | 42 | 0 | — | |
| — | 37 | 0 | — | — | |
| 157 | 0 | 368 | 165 | 397 | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 624 | 1.169 | 1.087 | 1.532 | 1.463 | |
Anden gæld | — | — | — | — | — |
| 1.612 | 2.209 | 2.910 | 2.817 | 2.651 | |
| 1.650 | 2.209 | 2.910 | 2.817 | 3.164 | |
| ANDET | |||||
| 6 | 10 | 15 | 12 | 10 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.770) og "Passiver i alt" (3.164) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.