Virksomheder › Målestokken ApS
Målestokken ApS
CVR 40728996Skolegade 11, 8766 Nørre Snede
I DRIFTAPSTømrer- og bygningssnedkeraktiviteterIkast-Brande
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Målestokken ApS
Skolegade 11, 8766 Nørre Snede
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 464 | 8 | 770 | -136 | 353 | |
| -289 | -378 | -829 | -508 | -281 | |
| -12 | -12 | -9 | -6 | 0 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 163 | -382 | -69 | -650 | 72 | |
| — | 1 | 1 | 1 | 0 | |
| — | — | — | -4 | -19 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 162 | -387 | -75 | — | — | |
| -36 | -27 | 0 | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 126 | -361 | -75 | -653 | 52 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 20 | 13 | 5 | 0 | 0 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 20 | 13 | 5 | 0 | 0 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 7 | 3 | 1 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 7 | 3 | 1 | 0 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 27 | 16 | 6 | 0 | 0 | |
| — | — | 109 | 0 | — | |
| 267 | 155 | 242 | 8 | 217 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | 1 | 0 | 31 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 106 | 17 | 14 | 42 | 52 | |
| 494 | 280 | 506 | 250 | 364 | |
| 521 | 296 | 512 | 250 | 364 | |
| 48 | 48 | 48 | 48 | 48 | |
| 117 | -244 | -319 | -972 | -919 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 165 | -196 | -271 | -924 | -872 | |
| 0 | — | — | — | — | |
| 27 | 0 | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 9 | 0 | — | — | — | |
| 114 | 111 | 183 | 158 | 0 | |
| 113 | 90 | — | — | — | |
| 329 | 492 | 783 | 1.174 | 1.236 | |
| 329 | 492 | 783 | 1.174 | 1.236 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (364) og "Passiver i alt" (1.236) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.