Virksomheder › Marios Pizza ApS
Marios Pizza ApS
CVR 40898336Taastrup Hovedgade 56, 2630 Taastrup
I DRIFTAPSDrift af øvrige spisestederHøje-Taastrup
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Marios Pizza ApS
Taastrup Hovedgade 56, 2630 Taastrup
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.207 | 2.484 | 3.110 | 3.805 | 2.919 | |
| -3.151 | -2.600 | -2.993 | -3.686 | -2.753 | |
| -38 | -89 | -33 | -33 | -26 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 56 | -205 | 83 | 119 | 141 | |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 50 | -207 | 84 | 119 | 141 | |
| -11 | -11 | -18 | -26 | -31 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 39 | -207 | 65 | 93 | 110 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 96 | 279 | 74 | 74 | 55 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 151 | 323 | 109 | 109 | 84 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 151 | 323 | 109 | 109 | 84 | |
| 80 | 56 | 50 | 96 | 50 | |
| — | — | 49 | 53 | 53 | |
| 964 | 964 | 974 | 974 | 474 | |
Andre tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 782 | 343 | 715 | 416 | 1.120 | |
| 1.827 | 1.363 | 1.789 | 1.539 | 1.644 | |
| 1.978 | 1.686 | 1.898 | 1.648 | 1.728 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | |
| 660 | 563 | 629 | 722 | 832 | |
| 111 | 111 | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 810 | 603 | 669 | 762 | 872 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 11 | 11 | 18 | 26 | 31 | |
| 325 | 654 | 561 | 512 | 556 | |
| 832 | — | — | — | — | |
| 1.168 | 1.083 | 1.229 | 886 | 856 | |
| 1.168 | 1.083 | 1.229 | 886 | 856 | |
| ANDET | |||||
| 9 | 6 | 8 | 8 | 8 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.728) og "Passiver i alt" (856) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.