Virksomheder › Madklubben Holding ApS
Madklubben Holding ApS
CVR 40901264Solbjergvej 10, 2000 Frederiksberg
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberFrederiksberg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Madklubben Holding ApS
Solbjergvej 10, 2000 Frederiksberg
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -63 | — | — | — | — | |
| -198.004 | -282.885 | -290.200 | 0 | 0 | |
| -20.160 | -26.968 | -27.759 | 0 | 0 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -63 | -88 | -50 | -211 | -30 | |
| 4.170 | 4.382 | 4.002 | 3.667 | 2.504 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 7.525 | 23.996 | 34.467 | 12.979 | 13.907 | |
| — | -264 | -210 | -184 | -179 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 7.136 | 23.732 | 34.257 | 12.795 | 13.728 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 20.420 | 24.217 | 20.737 | 0 | 0 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 20.420 | 24.902 | 21.441 | 0 | 0 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 27.381 | 34.864 | 37.623 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 62.116 | 71.430 | 71.959 | 0 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 36.678 | 72.617 | 59.886 | 47.196 | 41.532 | |
| 13.369 | 16.822 | 20.037 | 0 | 0 | |
| 9.945 | 16.752 | 21.869 | 0 | 0 | |
| 74.568 | 54.720 | 69.090 | 47.028 | 38.235 | |
| — | — | — | 0 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 2 | 180 | 445 | 104 | 24 | |
| 74.570 | 54.900 | 69.534 | 47.132 | 38.260 | |
| 111.247 | 127.517 | 129.421 | 94.328 | 79.791 | |
| 47 | 47 | 47 | 47 | 47 | |
| 29.386 | 33.876 | 35.146 | 48.716 | 47.175 | |
| — | 20.000 | 30.000 | 0 | 13.728 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 29.433 | 53.923 | 65.193 | 48.763 | 60.950 | |
| 4.935 | 958 | 202 | 0 | — | |
| 1.314 | 2.869 | 2.584 | 1.662 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 10.377 | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 11.421 | 4.974 | 4.637 | 0 | 0 | |
| 77.265 | 70.398 | 60.412 | 43.613 | 17.659 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 0 | 1.467 | 2.683 | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 63 | 63 | 22 | 106 | 3 | |
| 2.784 | — | — | — | — | |
| 80.500 | 70.725 | 61.644 | 43.902 | 18.841 | |
| 80.500 | 70.725 | 61.644 | 43.902 | 18.841 | |
| ANDET | |||||
| 526 | 716 | 678 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse C, stor virksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (79.791) og "Passiver i alt" (18.841) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 79.791 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.