Virksomheder › Niini Take Away ApS
Niini Take Away ApS
CVR 41137517, 3900 Nuuk
I DRIFTAPSServering af mad i restauranter og caféerSERMERSOOQ
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Niini Take Away ApS
, 3900 Nuuk
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.842 | 1.916 | 2.603 | 2.378 | 3.007 | |
| -1.046 | -1.455 | -2.241 | -2.559 | -2.244 | |
| -59 | -186 | -146 | -202 | -185 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 737 | 274 | 216 | -383 | 578 | |
| — | 416 | 4 | 5 | 0 | |
| -73 | — | — | — | -124 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 665 | 556 | 82 | -513 | 454 | |
| -175 | -38 | -18 | -128 | -83 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 489 | 517 | 64 | -385 | 371 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | 2.528 | 2.522 | 2.413 | 2.304 | |
| 84 | 421 | 281 | 187 | 123 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.759 | 2.948 | 2.802 | 2.600 | 2.427 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.759 | 2.948 | 2.802 | 2.600 | 2.427 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 4 | 15 | 13 | 0 | 6 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 93 | 81 | 96 | 89 | 135 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 725 | 516 | 793 | 478 | 1.056 | |
| 849 | — | 929 | 710 | 1.197 | |
| 3.608 | 3.587 | 3.731 | 3.310 | 3.624 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 696 | 1.214 | 1.278 | 893 | 1.264 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 746 | 1.264 | 1.328 | 943 | 1.314 | |
| — | — | — | 61 | — | |
| 28 | 50 | 68 | 0 | 22 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 433 | 434 | 414 | 406 | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 2.369 | 1.945 | 1.869 | 1.802 | 1.798 | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 156 | — | — | — | — | |
| — | 30 | 30 | 20 | — | |
| 147 | 16 | 0 | — | — | |
| 55 | 30 | 41 | 200 | 246 | |
Anden gæld | — | — | — | — | — |
| 465 | 329 | 467 | 565 | 490 | |
| 2.834 | 2.273 | 2.336 | 2.367 | 2.288 | |
| ANDET | |||||
| 3 | 5 | 9 | 5 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.624) og "Passiver i alt" (2.288) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 3.624 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.