Virksomheder › Stens Læderhandel ApS
Stens Læderhandel ApS
CVR 41188367Roholmsvej 12, R, 2620 Albertslund
I DRIFTAPSEngroshandel med huder, skind og læderAlbertslund
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Stens Læderhandel ApS
Roholmsvej 12, R, 2620 Albertslund
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.733 | 3.379 | 3.226 | 3.613 | 2.346 | |
| — | — | — | — | -1.952 | |
| — | — | — | — | -71 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 354 | 393 | 273 | 749 | 322 | |
| 17 | 0 | — | 22 | 206 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 364 | 390 | 273 | 716 | 482 | |
| -86 | -92 | -65 | -162 | -108 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 278 | 298 | 207 | 554 | 374 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 286 | 229 | 171 | 114 | 57 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 286 | 229 | 171 | 114 | 57 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 12 | 78 | 60 | 42 | 28 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 12 | 78 | 60 | 42 | 28 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 509 | 521 | 426 | 353 | 151 | |
| 2.456 | 2.585 | 1.941 | 1.513 | 1.749 | |
| 1.344 | 1.217 | 1.149 | 892 | 690 | |
| — | — | — | — | 25 | |
| 32 | 4 | 26 | 29 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.213 | 1.392 | 1.837 | 2.799 | 2.608 | |
| 5.044 | 5.197 | 4.987 | 5.625 | 5.752 | |
| 5.554 | 5.718 | 5.413 | 5.978 | 5.903 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | |
| 4.512 | 4.559 | 4.517 | 4.821 | 4.945 | |
| 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 4.802 | 4.849 | 4.807 | 5.111 | 5.235 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 55 | 48 | 36 | 24 | 11 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 18 | |
| 96 | 166 | 77 | 175 | 121 | |
| 130 | 280 | 101 | 196 | 82 | |
| 107 | — | — | — | — | |
| 697 | 821 | 570 | 843 | 657 | |
| 697 | 821 | 570 | 843 | 657 | |
| ANDET | |||||
| 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (5.903) og "Passiver i alt" (657) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.