Virksomheder › Raaholdt Byg ApS
Raaholdt Byg ApS
CVR 41387408Vedbæksalle 88, 8700 Horsens
I DRIFTAPSTømrer- og bygningssnedkeraktiviteterHorsens
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Raaholdt Byg ApS
Vedbæksalle 88, 8700 Horsens
Nøgletallene er fra perioden 2025-09 (01.10.2024 – 30.09.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-09 | 2022-09 | 2023-09 | 2024-09 | 2025-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 25.05.2020 | 01.10.2021 | 01.10.2022 | 01.10.2023 | 01.10.2024 |
Sluttdato | 30.09.2021 | 30.09.2022 | 30.09.2023 | 30.09.2024 | 30.09.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.700 | 2.054 | 1.623 | 2.014 | 2.097 | |
| -1.723 | -1.419 | -1.326 | -1.496 | -1.706 | |
| -73 | -59 | -59 | -55 | -14 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 904 | 577 | 239 | 457 | 377 | |
| 5 | 2 | 1 | 2 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 895 | 563 | 232 | 451 | 376 | |
| -198 | -124 | -54 | -101 | -84 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 697 | 439 | 178 | 350 | 292 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 275 | 216 | 158 | 16 | 2 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 275 | 216 | 158 | 16 | 2 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 275 | 216 | 158 | 99 | 62 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 257 | 10 | 91 | 513 | 771 | |
| — | — | — | — | 50 | |
| — | — | 0 | 30 | 91 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 723 | 1.159 | 1.214 | 814 | 752 | |
| 1.110 | 1.192 | 1.374 | 1.459 | 1.707 | |
| 1.385 | 1.408 | 1.531 | 1.558 | 1.769 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | |
| 697 | 902 | 962 | 1.190 | 1.197 | |
| — | — | — | — | 150 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 737 | 942 | 1.002 | 1.230 | 1.387 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 8 | 8 | 16 | 27 | 19 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 155 | 119 | 81 | 0 | — | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 36 | 37 | 38 | — | — | |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 190 | 124 | 0 | 51 | 92 | |
| 14 | 29 | 147 | 90 | 35 | |
| 246 | 150 | — | — | — | |
| 485 | 339 | 432 | 300 | 363 | |
| 641 | 458 | 513 | 300 | 363 | |
| ANDET | |||||
| 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.769) og "Passiver i alt" (363) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.