Virksomheder › Haraldsvej 41 ApS
Haraldsvej 41 ApS
CVR 41457090Gl. Hadsundvej 12, A, 8900 Randers C
I DRIFTAPSUdlejning af erhvervsejendommeRanders
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Haraldsvej 41 ApS
Gl. Hadsundvej 12, A, 8900 Randers C
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 227 | 233 | 313 | 121 | -46 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
| -141 | -141 | -141 | 0 | -41 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 86 | 92 | 172 | 121 | -87 | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — | — |
| — | — | -101 | -101 | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 94 | 109 | 71 | -147 | 1.233 | |
| — | — | -244 | 0 | -314 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 73 | 85 | 315 | -147 | 920 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 4.711 | 4.570 | 4.429 | 0 | — | |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 4.711 | 4.570 | 4.429 | 0 | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 4.711 | 4.570 | 4.429 | 0 | — | |
| — | — | — | 5.558 | 0 | |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
| 521 | 749 | 4.946 | 4.935 | 4.985 | |
| — | — | 141 | 0 | 805 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1 | 24 | 7 | 0 | 0 | |
| 522 | 774 | 5.096 | 10.494 | 5.790 | |
| 5.233 | 5.344 | 9.525 | 10.494 | 5.790 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | |
| 4.471 | 3.856 | 4.172 | 4.024 | 4.944 | |
| — | 700 | 0 | 0 | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 4.511 | 4.596 | 4.212 | 4.064 | 4.984 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 676 | 693 | 451 | 451 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | 632 | 0 | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | 0 | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | 4.567 | 0 | — | |
| 38 | 43 | 0 | 117 | 0 | |
| — | — | 241 | — | — | |
| — | — | — | 110 | 0 | |
| — | — | — | — | 764 | |
| 5 | 5 | 7 | 32 | 34 | |
| — | — | 47 | — | — | |
| 46 | 54 | 295 | 5.979 | 806 | |
| 46 | 54 | 4.863 | 5.979 | 806 | |
| ANDET | |||||
| — | — | 0 | 0 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (5.790) og "Passiver i alt" (806) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.