Virksomheder › Noorbriller ApS
Noorbriller ApS
CVR 41817585Bjarkesvej 11, 5700 Svendborg
I DRIFTAPSOptikeraktiviteterSvendborg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Noorbriller ApS
Bjarkesvej 11, 5700 Svendborg
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 03.11.2020 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 833 | 1.059 | 1.050 | 1.247 | 974 | |
| -582 | -682 | -860 | -632 | -717 | |
| -191 | -208 | -210 | -221 | -221 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 60 | 168 | -21 | 394 | 36 | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — | — |
| -2 | -2 | -0 | 0 | -0 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 24 | 132 | -48 | 373 | 23 | |
| -4 | -29 | -11 | -82 | -6 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 28 | 103 | -38 | 291 | 17 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 232 | 175 | 181 | 111 | 42 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 850 | 642 | 496 | 275 | 54 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 851 | 643 | 498 | 277 | 56 | |
| 306 | 386 | 424 | 463 | 468 | |
| 23 | 22 | 48 | 64 | 83 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 75 | 75 | 75 | 75 | 72 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 173 | 299 | 115 | 420 | 241 | |
| 581 | 782 | 672 | 1.026 | 875 | |
| 1.432 | 1.426 | 1.170 | 1.302 | 931 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | |
| 28 | 132 | 94 | 384 | 401 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 68 | 172 | 134 | 424 | 441 | |
| 1 | 0 | 10 | 4 | 11 | |
| — | 1 | 0 | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 1.221 | 1.042 | 848 | 644 | 271 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | 28 | 0 | — | — | |
| 57 | 52 | 39 | 70 | 55 | |
| 61 | — | — | — | — | |
| 1.364 | 1.254 | 1.037 | 878 | 489 | |
| 1.364 | 1.254 | 1.037 | 878 | 489 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (931) og "Passiver i alt" (489) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.