Virksomheder › Ganymedes ApS
Ganymedes ApS
CVR 42086878Hospitalsgade 19, 8700 Horsens
OPLØSTEFTERFUSIONAPSIkke-finansielle holdingselskaberHorsens
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Ganymedes ApS
Hospitalsgade 19, 8700 Horsens
Nøgletallene er fra perioden 2024-06 (01.07.2023 – 30.06.2024).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 |
Sluttdato | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| -8 | -13 | -6 | -6 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| -8 | — | — | — | |
| — | 5 | 2 | 113 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| 2.861 | 3.154 | 1.741 | 1.613 | |
| — | 0 | 0 | -19 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| 2.861 | 3.154 | 1.741 | 1.594 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 14.003 | 17.014 | 17.760 | 18.268 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — |
| — | 112 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
Likvide midler | — | — | — | — |
| — | 112 | 1.000 | 1.768 | |
| 14.003 | 17.126 | 18.760 | 20.036 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | |
| 11.087 | 11.002 | 11.747 | 12.533 | |
| — | 114 | 250 | 300 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 13.995 | 17.036 | 18.663 | 20.007 | |
Udskudt skat | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — |
| — | — | — | 19 | |
| 8 | 8 | 8 | 10 | |
| — | — | 7 | — | |
| 8 | 90 | 97 | 29 | |
| 8 | 90 | 97 | 29 | |
| ANDET | ||||
Antal ansatte | — | — | — | — |
Regnskabsklasse | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (20.036) og "Passiver i alt" (29) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.