Virksomheder › Dansk Brandsikring ApS
Dansk Brandsikring ApS
CVR 42269069Thoravej 21, 2400 København NV
I DRIFTAPSAndre bygningsinstallationsaktiviteterKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Dansk Brandsikring ApS
Thoravej 21, 2400 København NV
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 25.03.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.060 | 5.868 | 3.089 | — | — | |
| -730 | -4.278 | -2.442 | -5.023 | -6.507 | |
| — | -5 | -36 | -44 | -53 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 329 | 1.585 | 610 | 99 | -1.125 | |
| — | — | 6 | 12 | 1 | |
| -11 | -16 | -2 | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 318 | 1.569 | 614 | 111 | -1.124 | |
| -70 | -353 | -136 | -24 | -245 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 248 | 1.216 | 478 | 86 | -880 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| — | 140 | 167 | 158 | 105 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | 140 | 167 | 158 | 105 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | 140 | 167 | 158 | 105 | |
| — | — | — | 193 | 539 | |
| 1.492 | 607 | 943 | 1.685 | 1.654 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | 91 | 72 | 182 | 32 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 160 | 973 | 1.020 | 1.080 | 0 | |
| 1.770 | 1.991 | 2.484 | 3.140 | 2.620 | |
| 1.770 | 2.131 | 2.651 | 3.298 | 2.725 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | |
| 248 | 1.465 | 1.943 | 2.029 | 1.149 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 288 | 1.505 | 1.983 | 2.069 | 1.189 | |
| — | — | — | — | 237 | |
| — | 60 | 32 | 8 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 1.008 | 17 | 0 | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 1.008 | 17 | 0 | — | — | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 177 | |
| — | — | — | 48 | 0 | |
| 63 | 454 | 365 | 377 | 241 | |
| 410 | 95 | 273 | — | — | |
| 473 | 550 | 637 | 1.221 | 1.536 | |
| 1.481 | 566 | 637 | 1.221 | 1.536 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 10 | 5 | 10 | 13 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.725) og "Passiver i alt" (1.536) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.