Virksomheder › Stammershalle ApS
Stammershalle ApS
CVR 42305928Carl Plougs Vej 66, 3460 Birkerød
I DRIFTAPSDrift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteterRudersdal
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Stammershalle ApS
Carl Plougs Vej 66, 3460 Birkerød
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2022-09 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 15.04.2021 | 01.10.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 30.09.2022 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 10.121 | 198 | 6.866 | 9.629 | 10.107 | |
| -11.849 | -2.205 | -8.754 | -7.753 | -8.079 | |
| -291 | -137 | -774 | -1.353 | -1.419 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -2.019 | -2.144 | -2.662 | 523 | 609 | |
| — | — | 0 | 0 | — | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -2.547 | -2.959 | -4.033 | -1.046 | -1.334 | |
| -550 | -647 | -878 | -286 | -217 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -1.997 | -2.312 | -3.155 | -761 | -1.117 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 433 | 421 | 371 | 321 | 271 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 433 | 421 | 371 | 321 | 271 | |
| 35.640 | 39.720 | 100.568 | 128.960 | 151.603 | |
| 2.563 | 2.614 | 5.347 | 5.985 | 5.635 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 38.202 | 42.334 | 105.915 | 134.946 | 157.238 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 38.639 | 45.875 | 106.290 | 135.271 | 157.512 | |
| 677 | 650 | 990 | 1.204 | 1.218 | |
| 5 | 53 | 200 | 6 | 84 | |
| 5.407 | 8.589 | 11 | 300 | 340 | |
| 102 | 1.057 | 4.097 | 1.073 | 131 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 48 | 40 | 5 | 23 | 33 | |
| 6.905 | 11.701 | 7.161 | 3.926 | 3.144 | |
| 45.544 | 57.577 | 113.451 | 139.197 | 160.657 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | |
| 7.963 | 5.652 | 2.321 | 1.560 | 30.444 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 8.003 | 5.692 | 2.361 | 1.600 | 30.484 | |
| 550 | 1.197 | 0 | — | — | |
| — | — | 2.156 | 3.191 | 4.313 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 100.797 | |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 9.588 | 9.938 | 14.425 | 13.528 | 113.610 | |
| 21.963 | 34.449 | 75.196 | 113.887 | 0 | |
| 515 | 535 | 533 | 724 | 728 | |
| 1.834 | 1.348 | 900 | 1.273 | 2.504 | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 1.263 | 3.010 | 15.667 | 1.168 | 7.233 | |
| 1.903 | 1.871 | — | — | — | |
| 27.953 | 41.947 | 94.507 | 120.878 | 12.250 | |
| 37.541 | 51.885 | 108.933 | 134.406 | 125.861 | |
| ANDET | |||||
| 18 | 19 | 18 | 16 | 15 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (160.657) og "Passiver i alt" (125.861) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 160.657 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.