Virksomheder › Skorstensfejeren Haderslev ApS
Skorstensfejeren Haderslev ApS
CVR 42313068Ole Rømers Vej 28, 6100 Haderslev
I DRIFTAPSSkorstensfejningHaderslev
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Skorstensfejeren Haderslev ApS
Ole Rømers Vej 28, 6100 Haderslev
Nøgletallene er fra perioden 2025-06 (01.07.2024 – 30.06.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 | 2025-06 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 19.04.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 | 01.07.2024 |
Sluttdato | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 | 30.06.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| 2.390 | 2.053 | 2.448 | 2.269 | |
| -2.084 | -1.945 | -2.197 | -2.156 | |
| -130 | -154 | -104 | -205 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| 176 | -46 | 146 | -92 | |
| — | — | 0 | 1 | |
| — | — | — | -29 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| 156 | -64 | 119 | -120 | |
| — | -14 | -26 | -24 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| 121 | -50 | 92 | -97 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
| 313 | 233 | 153 | 73 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 313 | 233 | 153 | 73 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| 327 | 253 | 435 | 310 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 327 | 253 | 435 | 310 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 641 | 487 | 588 | 383 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — |
| 423 | 325 | 486 | 434 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — |
| — | — | 1 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 25 | 52 | 0 | 0 | |
| 483 | 398 | 546 | 542 | |
| 1.123 | 884 | 1.134 | 926 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | |
| 1 | -50 | 43 | -54 | |
| 120 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 161 | -10 | 83 | -14 | |
| — | — | — | 1 | |
| 29 | 15 | 23 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
| — | — | 252 | 245 | |
| 6 | 0 | 18 | 0 | |
| 55 | 40 | 18 | 51 | |
| 445 | — | — | — | |
| 934 | 879 | 1.029 | 940 | |
| 934 | 879 | 1.029 | 940 | |
| ANDET | ||||
| 4 | 4 | 4 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (926) og "Passiver i alt" (940) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.