Virksomheder › Semler Holding A/S
Semler Holding A/S
CVR 42334952Park Allé 355, 2605 Brøndby
I DRIFTA/SVirksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivningBrøndby
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Semler Holding A/S
Park Allé 355, 2605 Brøndby
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.707.000 | — | — | — | — | |
| -1.371.300 | -1.528.400 | -1.689.000 | -1.878.000 | -1.987.000 | |
| -319.100 | -274.200 | -374.500 | -447.000 | -449.000 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -2.800 | -1.000 | -400 | 0 | 0 | |
| 14.100 | 7.200 | 19.600 | 23.000 | 14.000 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 696.600 | 707.600 | 686.200 | 742.000 | 1.364.000 | |
| -1.600 | -800 | -4.300 | -5.000 | -3.000 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 695.000 | 706.800 | 681.900 | 737.000 | 1.361.000 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 321.400 | 293.700 | 354.400 | 313.000 | 272.000 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 508.200 | 493.600 | 622.700 | 731.000 | 804.000 | |
| 1.199.900 | 1.265.800 | 1.354.900 | 1.383.000 | 1.400.000 | |
| 1.269.800 | 1.457.200 | 1.627.700 | 1.424.000 | 1.083.000 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.515.800 | 2.837.300 | 3.076.800 | 2.918.000 | 2.619.000 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.494.500 | 2.938.700 | 3.317.800 | 3.748.000 | 4.749.000 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 778.300 | 939.000 | 975.000 | 885.000 | 1.011.000 | |
| 757.400 | 562.200 | 577.500 | 596.000 | 607.000 | |
| 0 | 464.900 | 574.200 | 601.000 | 1.070.000 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 100 | 0 | 308.000 | 554.000 | 337.000 | |
| 757.500 | 562.500 | 577.500 | 596.000 | 607.000 | |
| 3.252.000 | 3.501.200 | 3.895.300 | 4.344.000 | 5.356.000 | |
| 61.700 | 61.700 | 61.700 | 62.000 | 62.000 | |
| 2.318.000 | 2.281.800 | 2.295.300 | 2.308.000 | 2.323.000 | |
| 275.000 | 300.000 | 280.000 | 335.000 | 700.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 3.079.200 | 3.501.100 | 3.895.100 | 4.344.000 | 5.356.000 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 231.800 | 198.800 | 170.300 | 228.000 | 324.000 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 441.000 | 401.900 | 393.700 | 696.000 | 652.000 | |
| 100 | 0 | — | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 100 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 576.500 | 1.029.100 | 1.151.800 | 1.261.000 | 1.054.000 | |
| 200 | 100 | — | — | — | |
| 2.720.300 | 3.443.100 | 4.313.300 | 4.057.000 | 3.394.000 | |
| 172.800 | 100 | 200 | 0 | 0 | |
| ANDET | |||||
| 2.508 | 2.753 | 3.111 | 3.234 | 3.227 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse C, stor virksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (5.356.000) og "Passiver i alt" (0) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 9.726.000 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.