Virksomheder › Systemtech A/S
Systemtech A/S
CVR 42368474Godthåbsvej 89, 8660 Skanderborg
OPLØSTEFTERFUSIONA/SKonsulentbistand vedrørende informationsteknologiSkanderborg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
2.672' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2022-12
Årets resultat
325' DKK
1.000 kr. · 2022-12
Egenkapital
1.174' DKK
1.000 kr. · 2022-12
Kortfristet gæld i alt
1.499' DKK
1.000 kr. · 2022-12
Nøgletallene er fra perioden 2022-12 (01.01.2022 – 31.12.2022).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 |
Sluttdato | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| 5.733 | 4.804 | 6.113 | |
| -4.227 | -4.209 | -5.368 | |
| -75 | -6 | -10 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
| 1.432 | 538 | 734 | |
| 26 | — | 25 | |
Finansielle udgifter | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| 1.798 | 548 | 713 | |
| -328 | — | — | |
Andre skatter | — | — | — |
| 1.470 | 415 | 325 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
Goodwill | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — |
| 9 | 4 | 69 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
| 9 | 4 | 69 | |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| 2.579 | 4 | 182 | |
| 51 | — | — | |
| 833 | 1.122 | 1.001 | |
| 2.775 | 1.750 | 1.307 | |
| — | 1 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — |
| 428 | 344 | 138 | |
| 4.140 | 3.327 | 2.490 | |
| 6.719 | 3.331 | 2.672 | |
| 400 | 400 | 400 | |
| 84 | 449 | 774 | |
| 1.400 | 0 | — | |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| 4.404 | 849 | 1.174 | |
| 45 | 50 | 35 | |
Hensættelser i alt | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
| 288 | 0 | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
| 288 | 0 | — | |
| — | 1.064 | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
| — | — | 0 | |
| 325 | 138 | 374 | |
| 124 | 375 | 92 | |
| 1.578 | 905 | 1.033 | |
| 2.027 | 2.482 | 1.499 | |
| 2.315 | 2.482 | 1.499 | |
| ANDET | |||
| 7 | 7 | 6 | |
Regnskabsklasse | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.672) og "Passiver i alt" (1.499) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
