Virksomheder › Restaurant Theo ApS
Restaurant Theo ApS
CVR 42718130Skindergade 29, 1159 København K
I DRIFTAPSServering af mad i restauranter og caféerKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Restaurant Theo ApS
Skindergade 29, 1159 København K
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 29.09.2021 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| 629 | 343 | 6.010 | 4.191 | |
| — | — | -4.086 | -4.473 | |
| -106 | -131 | -139 | -80 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| 523 | 212 | 1.784 | -371 | |
| — | 2 | 4 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| 460 | 175 | 1.765 | -454 | |
| -103 | -38 | -387 | -89 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| 357 | 137 | 1.378 | -365 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| 174 | 134 | 67 | 16 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 310 | 250 | 148 | 90 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 558 | 471 | 369 | 324 | |
| — | 214 | 102 | 133 | |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — |
| 312 | 90 | 1.354 | 1.986 | |
| — | 96 | 198 | 85 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 965 | 560 | 803 | 1.052 | |
| 1.280 | 998 | 2.478 | 3.383 | |
| 1.838 | 1.470 | 2.847 | 3.706 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | |
| 357 | 479 | 1.857 | 1.492 | |
Udbytte | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 397 | 519 | 1.897 | 1.532 | |
| — | — | 20 | 18 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — |
| 665 | 418 | 33 | 82 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — |
| 99 | 292 | 83 | 722 | |
| 575 | 198 | — | — | |
| 1.442 | 951 | 950 | 2.174 | |
| 1.442 | 951 | 950 | 2.174 | |
| ANDET | ||||
| 1 | 1 | 8 | 13 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.706) og "Passiver i alt" (2.174) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.