Virksomheder › Rebel Vin ApS
Rebel Vin ApS
CVR 42774456Sønder Boulevard 87, 1720 København V
I DRIFTAPSDetailhandel med drikkevarerKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Rebel Vin ApS
Sønder Boulevard 87, 1720 København V
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 20.10.2021 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| -20 | 211 | 194 | 268 | |
| 0 | -34 | -96 | -148 | |
Afskrivninger | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| — | 177 | 98 | 120 | |
| — | — | 0 | 0 | |
| -2 | -6 | -3 | -15 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| -23 | 171 | 95 | 105 | |
| -5 | -42 | -27 | -25 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| -18 | 129 | 67 | 81 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 169 | 348 | 375 | 372 | |
| 43 | 77 | 60 | 46 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — |
| 22 | 22 | 22 | 22 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 160 | 119 | 158 | 119 | |
| 401 | 566 | 615 | 559 | |
| 401 | 566 | 615 | 559 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | |
| -18 | 111 | 179 | 259 | |
Udbytte | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 22 | 151 | 219 | 299 | |
| 5 | 0 | — | — | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
| 360 | 288 | 288 | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
| 360 | 288 | 288 | — | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — |
| — | 40 | 29 | 18 | |
| 0 | 42 | 30 | 6 | |
| 19 | 46 | 49 | — | |
| 19 | 127 | 108 | 260 | |
| 379 | 415 | 396 | 260 | |
| ANDET | ||||
| 2 | 2 | 2 | 4 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (559) og "Passiver i alt" (260) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.