Virksomheder › Strangas 2 ApS
Strangas 2 ApS
CVR 42890421Gammel Kongevej 157, 1850 Frederiksberg C
I DRIFTAPSServering af mad i restauranter og caféerFrederiksberg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
4.822' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
1.040' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
2.107' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
2.668' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 06.12.2021 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| 943 | 3.245 | 3.654 | 3.851 | |
| -711 | -2.231 | -2.388 | -2.393 | |
| -92 | -131 | -138 | -139 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| 140 | 883 | 1.127 | 1.320 | |
| — | 10 | 20 | 39 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| 114 | 871 | 1.122 | 1.332 | |
| -27 | -190 | -262 | -292 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| 87 | 680 | 860 | 1.040 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| 314 | 236 | 159 | 81 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 835 | 703 | 658 | 499 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 1.025 | 893 | 848 | 719 | |
| 60 | 50 | 40 | 44 | |
| 227 | 0 | — | — | |
| — | 1.507 | 1.707 | 3.400 | |
| 82 | 170 | 130 | 339 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 742 | 628 | 608 | 320 | |
| 1.117 | 2.381 | 2.485 | 4.103 | |
| 2.142 | 3.274 | 3.333 | 4.822 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | |
| 87 | 167 | 1.027 | 67 | |
| — | 600 | 0 | 2.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 127 | 807 | 1.067 | 2.107 | |
Udskudt skat | — | — | — | — |
| 25 | 30 | 45 | 47 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — |
| 1.363 | 1.767 | 1.519 | 1.748 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — |
| 367 | 170 | 147 | 186 | |
| 261 | — | — | — | |
| 1.991 | 2.437 | 2.221 | 2.668 | |
| 1.991 | 2.437 | 2.221 | 2.668 | |
| ANDET | ||||
| 2 | 7 | 8 | 7 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (4.822) og "Passiver i alt" (2.668) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
