Virksomheder › Byens Facader A/S
Byens Facader A/S
CVR 43176986Mindevej 42, 2870 Dyssegård
Telefon 20630725E-mail mtv@byensfacader.dk
I DRIFTA/SMurerarbejdeGentofte
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Byens Facader A/S
Mindevej 42, 2870 Dyssegård
Telefon 20630725E-mail mtv@byensfacader.dk
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 04.04.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| 8.058 | 16.546 | 1.956 | 680 | |
| -6.257 | -13.212 | -1.866 | -464 | |
| -89 | -218 | -143 | 0 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| 1.702 | 3.116 | -53 | 216 | |
| — | 4 | 16 | 7 | |
| — | — | — | -43 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| 1.685 | 2.963 | -177 | 180 | |
| -372 | -653 | -8 | -9 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| 1.313 | 2.311 | -169 | 172 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| 485 | 444 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 485 | 444 | 0 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 485 | 483 | 2 | 2 | |
| — | 20 | 32 | 15 | |
| 2.063 | 526 | 38 | 11 | |
| — | — | — | 51 | |
| — | 459 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 1.542 | 1.845 | 117 | 712 | |
| 3.606 | 4.897 | 950 | 799 | |
| 4.091 | 5.380 | 952 | 801 | |
| 400 | 400 | 400 | 400 | |
| 813 | 124 | -45 | 126 | |
| 500 | 2.000 | 0 | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 1.713 | 2.524 | 355 | 526 | |
| — | — | 2 | 10 | |
| 10 | 465 | 508 | 163 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
| — | 0 | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
| — | 0 | — | — | |
| — | — | 16 | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — |
| 362 | 57 | 0 | — | |
| 212 | 336 | 30 | 15 | |
| 1.693 | — | — | — | |
| 2.368 | 2.391 | 89 | 112 | |
| 2.368 | 2.391 | 89 | 112 | |
| ANDET | ||||
| 12 | 20 | 2 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (801) og "Passiver i alt" (112) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.