Virksomheder › Sublimis eMase Holding ApS
Sublimis eMase Holding ApS
CVR 43374265Lemchesvej 1, 2900 Hellerup
I DRIFTAPSAnden teknisk rådgivningGentofte
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Sublimis eMase Holding ApS
Lemchesvej 1, 2900 Hellerup
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 05.07.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
| 0 | 0 | 0 | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| — | — | — | -62 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| — | — | -222 | -62 | |
| 172.473 | 17.197 | 345 | 2 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| 159.148 | 17.080 | -2.293 | -45 | |
| -83 | -842 | -150 | -9 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| 159.231 | 16.237 | -2.143 | -37 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| — | 199 | — | — | |
Varebeholdninger | — | — | — | — |
| — | — | — | 598 | |
| — | — | 0 | 354 | |
| 60.613 | 56.328 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 105.272 | 15.625 | 428 | 33 | |
| 210.880 | 133.436 | 578 | 994 | |
| 210.880 | 133.635 | 578 | 994 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | |
| 102.050 | 118.288 | 206 | 169 | |
| 96.750 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 198.880 | 118.368 | 286 | 249 | |
Udskudt skat | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — |
| — | — | 218 | 57 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — |
Varekreditorer | — | — | — | — |
| 11.999 | — | — | — | |
| 11.999 | 15.267 | 293 | 744 | |
| 11.999 | 15.267 | 293 | 744 | |
| ANDET | ||||
| — | — | — | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (994) og "Passiver i alt" (744) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.