Virksomheder › Sature A/S
Sature A/S
CVR 43472305Bindesbølvej 16, 6880 Tarm
I DRIFTA/SFremstilling af andre kemiske produkter i.a.n.Ringkøbing-Skjern
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Sature A/S
Bindesbølvej 16, 6880 Tarm
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 24.08.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| -538 | -805 | -781 | -634 | |
| -418 | -1.308 | 0 | — | |
| -272 | -544 | -544 | -544 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| -1.228 | -2.657 | -1.325 | -1.178 | |
| 0 | 0 | 1 | 0 | |
| -11 | -231 | -298 | -363 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| -1.299 | -2.888 | -1.622 | -1.541 | |
| -220 | -515 | -237 | 0 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| -1.079 | -2.373 | -1.385 | -1.541 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 4.353 | 3.809 | 3.265 | 2.721 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 4.353 | 3.809 | 3.265 | 2.721 | |
| — | 1.296 | 271 | 0 | |
| 8 | 0 | 238 | 0 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — |
| 75 | 90 | 88 | 75 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 172 | 340 | 510 | 112 | |
| 474 | 2.461 | 2.014 | 1.093 | |
| 4.828 | 6.271 | 5.279 | 3.814 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | |
| -3.031 | -4.980 | -5.940 | -7.057 | |
Udbytte | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 864 | -1.509 | -2.894 | -4.435 | |
| 220 | 736 | 907 | 907 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — |
| 3.446 | — | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — |
| 30 | — | — | — | |
| 127 | 70 | 107 | 83 | |
Anden gæld | — | — | — | — |
| 3.964 | 7.780 | 8.173 | 8.249 | |
| 3.964 | 7.780 | 8.173 | 8.249 | |
| ANDET | ||||
| 1 | 1 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.814) og "Passiver i alt" (8.249) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.