Virksomheder › St. Gåsdal Holding ApS
St. Gåsdal Holding ApS
CVR 43615548Gåsdalvej 36, 6900 Skjern
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberRingkøbing-Skjern
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › St. Gåsdal Holding ApS
Gåsdalvej 36, 6900 Skjern
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| -8 | -14 | — | — | |
| — | — | 0 | — | |
| — | — | 0 | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| -8 | -14 | -24 | -47 | |
| — | 0 | 0 | 37 | |
| — | -1 | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| 3.746 | 1.514 | 1.368 | 13.414 | |
| — | — | -6 | 0 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| 3.746 | 1.514 | 1.375 | 13.414 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
| — | — | 0 | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| — | — | 0 | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| — | — | 0 | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| — | — | 0 | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 19.863 | 21.393 | 23.223 | 36.907 | |
| — | — | 0 | — | |
| — | — | 0 | — | |
| — | — | — | 37 | |
| — | — | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| — | 5 | 26 | 7 | |
| — | 271 | 597 | 2.231 | |
| 19.863 | 21.664 | 23.820 | 39.138 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | |
| -8 | -24 | 14.947 | 14.922 | |
| — | — | 270 | 318 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 19.855 | 21.369 | 22.743 | 35.888 | |
| — | — | 0 | — | |
| — | — | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
| — | — | 0 | — | |
| — | 21 | 76 | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — |
| — | 266 | — | — | |
| 8 | 8 | 8 | 8 | |
Anden gæld | — | — | — | — |
| 8 | 295 | 1.077 | 3.250 | |
| 8 | 295 | 1.077 | 3.250 | |
| ANDET | ||||
| 1 | 0 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (39.138) og "Passiver i alt" (3.250) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.