Virksomheder › SM Tech ApS
SM Tech ApS
CVR 43663933Vindinggård Ringvej 1, 7100 Vejle
I DRIFTAPSReparation og vedligeholdelse af computere og kommunikationsudstyrVejle
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
2.905' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
66' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
418' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
794' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 21.11.2022 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| -67 | 825 | 2.293 | |
| — | -151 | -2.168 | |
| — | -16 | -1 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
| -67 | 549 | 123 | |
| 5 | 0 | 0 | |
| -43 | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| -105 | 548 | 86 | |
| — | -132 | -20 | |
Andre skatter | — | — | — |
| -105 | 416 | 66 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
Goodwill | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — |
| — | 534 | 423 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
| — | 534 | 423 | |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| — | 744 | 497 | |
| 281 | 0 | 1.200 | |
| — | 48 | 0 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — |
| — | 112 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — |
| 12 | 460 | 871 | |
| 299 | 620 | 2.408 | |
| 299 | 1.364 | 2.905 | |
| 40 | 40 | 40 | |
| -105 | 311 | 378 | |
Udbytte | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| -65 | 351 | 418 | |
Udskudt skat | — | — | — |
| — | 45 | 43 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
| — | 500 | 1.650 | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — |
| — | 87 | 35 | |
| 332 | 209 | 0 | |
Anden gæld | — | — | — |
| 364 | 467 | 794 | |
| 364 | 967 | 2.444 | |
| ANDET | |||
| — | — | 6 | |
Regnskabsklasse | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.905) og "Passiver i alt" (2.444) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 2.905 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
