Virksomheder › CIM Development ApS
CIM Development ApS
CVR 43806149Fælledvej 17, 7600 Struer
I DRIFTAPSEngroshandel med informations- og kommunikationsudstyrStruer
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
1.667' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
142' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
779' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
888' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 26.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| 280 | 527 | 166 | |
Personaleomkostninger | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
Primært resultat (EBIT) | — | — | — |
| 0 | 5 | 0 | |
| -37 | -14 | -1 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| 243 | 524 | 182 | |
| -54 | -115 | -40 | |
Andre skatter | — | — | — |
| 188 | 409 | 142 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
Goodwill | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| 657 | 69 | 54 | |
| 1.219 | 140 | 435 | |
| — | 633 | 805 | |
| 856 | 6 | 40 | |
Værdipapirer | — | — | — |
| 118 | 257 | 333 | |
| 2.851 | 1.106 | 1.667 | |
| 2.851 | 1.106 | 1.667 | |
| 40 | 40 | 40 | |
| 188 | 597 | 739 | |
Udbytte | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| 228 | 637 | 779 | |
Udskudt skat | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — |
| 1.756 | 327 | 660 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — |
| 54 | 115 | 40 | |
| 812 | 27 | 189 | |
Anden gæld | — | — | — |
| 2.623 | 469 | 888 | |
| 2.623 | 469 | 888 | |
| ANDET | |||
| — | — | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.667) og "Passiver i alt" (888) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
