Virksomheder › ARC Constructions ApS
ARC Constructions ApS
CVR 43928570Nørgaards Alle 7, 7400 Herning
I DRIFTAPSOpførelse af bygningerHerning
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
1.440' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
100' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
178' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
1.262' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 15.03.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| 14 | 179 | 128 | |
| 0 | — | — | |
Afskrivninger | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
| 14 | — | 128 | |
| 1 | 0 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| — | 29 | 128 | |
| — | -5 | -28 | |
Andre skatter | — | — | — |
| 15 | 24 | 100 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
Goodwill | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| — | 471 | 132 | |
| 139 | 540 | 651 | |
| 34 | 0 | — | |
| — | — | 5 | |
Værdipapirer | — | — | — |
| — | 413 | 651 | |
| 173 | 1.424 | 1.440 | |
| 173 | 1.424 | 1.440 | |
| 40 | 40 | 40 | |
| 15 | 38 | 138 | |
Udbytte | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| 55 | 78 | 178 | |
Udskudt skat | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — |
| — | 298 | 783 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
| 0 | 0 | — | |
Selskabsskat | — | — | — |
| 114 | 770 | 232 | |
Anden gæld | — | — | — |
| 119 | 1.346 | 1.262 | |
| 119 | 1.346 | 1.262 | |
| ANDET | |||
| — | — | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.440) og "Passiver i alt" (1.262) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
