Virksomheder › Malerfirmaet Kulavig ApS
Malerfirmaet Kulavig ApS
CVR 44483629Næsvej 1, 5610 Assens
I DRIFTAPSMaleraktiviteterAssens
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Malerfirmaet Kulavig ApS
Næsvej 1, 5610 Assens
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||
Startdato | 08.12.2023 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | ||
Nettoomsætning | — | — |
Vareforbrug | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — |
| 5.834 | 6.173 | |
| -4.425 | -4.390 | |
| -148 | -441 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — |
| 1.261 | 1.342 | |
| 2 | 0 | |
| -84 | -29 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — |
Finansielle poster netto | — | — |
Ordinært resultat | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — |
| 1.179 | 1.322 | |
| -268 | -294 | |
Andre skatter | — | — |
| 911 | 1.027 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||
| 1.170 | 780 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — |
| 1.170 | 780 | |
Grunde og bygninger | — | — |
| 151 | 242 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — |
| 151 | 242 | |
Kapitalandele | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — |
| 1.321 | 1.022 | |
Varebeholdninger | — | — |
| 773 | 849 | |
| 211 | — | |
| 15 | 11 | |
Værdipapirer | — | — |
| 152 | 0 | |
| 1.152 | 1.953 | |
| 2.472 | 2.974 | |
| 40 | 40 | |
| 511 | 539 | |
| 400 | 1.000 | |
Øvrige reserver | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — |
| 951 | 1.579 | |
| — | 24 | |
| 18 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — |
| 242 | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — |
| 242 | 0 | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — |
| 125 | 0 | |
| — | 86 | |
| 251 | 336 | |
| 95 | 181 | |
| 791 | — | |
| 1.261 | 1.396 | |
| 1.504 | 1.396 | |
| ANDET | ||
| 12 | 12 | |
Regnskabsklasse | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.974) og "Passiver i alt" (1.396) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 2.974 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.