Virksomheder › P.P. CYKLER A/S
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › P.P. CYKLER A/S
Nøgletallene er fra perioden 2025-09 (01.10.2024 – 30.09.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-09 | 2022-09 | 2023-09 | 2024-09 | 2025-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2020 | 01.10.2021 | 01.10.2022 | 01.10.2023 | 01.10.2024 |
Sluttdato | 30.09.2021 | 30.09.2022 | 30.09.2023 | 30.09.2024 | 30.09.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.471 | 2.502 | 2.560 | 2.158 | 2.351 | |
| -2.014 | -2.128 | -2.225 | -2.391 | -2.341 | |
| -79 | -146 | -146 | -139 | -110 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 378 | 228 | 189 | -373 | -100 | |
| 42 | 15 | 39 | 68 | 50 | |
| — | — | — | -37 | -44 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 386 | 165 | 206 | -342 | -93 | |
| -86 | -37 | -46 | -75 | -17 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 300 | 129 | 160 | -267 | -76 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 610 | 472 | 334 | 202 | 101 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 642 | 496 | 350 | 211 | 101 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 642 | 496 | 350 | 211 | 558 | |
| 1.046 | 1.667 | 1.659 | 1.335 | 1.476 | |
| 57 | 93 | 150 | 205 | 133 | |
| 170 | 324 | 422 | 476 | 527 | |
| 425 | 425 | 448 | 450 | 6 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 770 | 866 | 347 | 69 | 144 | |
| 2.909 | 3.750 | 3.416 | 3.041 | 2.829 | |
| 3.551 | 4.246 | 3.766 | 3.252 | 3.386 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | |
| 1.368 | 1.497 | 1.657 | 1.389 | 1.064 | |
| — | — | — | — | 250 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.868 | 1.997 | 2.157 | 1.889 | 1.814 | |
| 0 | — | — | — | — | |
| 13 | 15 | 8 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 54 | 35 | 53 | 46 | 0 | |
| 659 | 1.642 | 939 | 548 | 1.089 | |
| 939 | 539 | 608 | — | — | |
| 1.671 | 2.235 | 1.602 | 1.363 | 1.573 | |
| 1.683 | 2.249 | 1.609 | 1.363 | 1.573 | |
| ANDET | |||||
| 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.386) og "Passiver i alt" (1.573) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.