Virksomheder › HC FARVER A/S
HC FARVER A/S
CVR 57073128Lucernevej 75, 8920 Randers NV
I DRIFTA/SEngroshandel med træ og byggematerialer samt sanitetsartiklerRanders
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › HC FARVER A/S
Lucernevej 75, 8920 Randers NV
Nøgletallene er fra perioden 2025-09 (01.10.2024 – 30.09.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-11 | 2022-09 | 2023-09 | 2024-09 | 2025-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.12.2020 | 01.12.2021 | 01.10.2022 | 01.10.2023 | 01.10.2024 |
Sluttdato | 30.11.2021 | 30.09.2022 | 30.09.2023 | 30.09.2024 | 30.09.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 6.818 | 5.043 | 6.208 | 6.477 | 6.844 | |
| -5.363 | -3.714 | -5.843 | -6.018 | -5.868 | |
| -153 | -126 | -147 | -215 | -278 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.302 | 1.203 | 218 | 244 | 698 | |
| 86 | 89 | 42 | 14 | 19 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.302 | 1.196 | 73 | 16 | 544 | |
| — | — | -29 | -13 | -135 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.005 | 928 | 45 | 4 | 409 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 306 | 1.155 | 1.581 | 1.585 | 1.705 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 306 | 1.155 | 1.581 | 1.585 | 1.705 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 633 | 1.472 | 1.887 | 1.879 | 1.988 | |
| 7.249 | 7.410 | 8.065 | 7.830 | 7.826 | |
| 1.681 | 2.283 | 2.905 | 2.201 | 1.948 | |
| 0 | — | — | — | — | |
| 1.972 | 2.034 | 545 | 395 | 643 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 127 | 141 | 292 | 237 | 184 | |
| 11.138 | 11.973 | 11.991 | 10.843 | 10.752 | |
| 11.771 | 13.445 | 13.878 | 12.722 | 12.740 | |
| 1.100 | 1.100 | 1.100 | 1.100 | 1.100 | |
| 4.065 | 4.794 | 4.838 | 4.842 | 5.251 | |
| 400 | 200 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 5.565 | 6.094 | 5.938 | 5.942 | 6.351 | |
| — | — | — | — | — | |
| 1 | 43 | 72 | 85 | 140 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 349 | 2.031 | 1.473 | 1.959 | 1.690 | |
| 0 | 148 | 148 | 0 | 79 | |
| 3.628 | 3.003 | 3.575 | 2.852 | 2.697 | |
| 1.927 | 1.825 | — | — | — | |
| 6.204 | 7.308 | 7.867 | 6.696 | 6.249 | |
| 6.204 | 7.308 | 7.867 | 6.696 | 6.249 | |
| ANDET | |||||
| 15 | 12 | 12 | 15 | 13 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (12.740) og "Passiver i alt" (6.249) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.