Virksomheder › MALERFIRMA ROBERT RASMUSSEN A/S
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › MALERFIRMA ROBERT RASMUSSEN A/S
Nøgletallene er fra perioden 2023-09 (01.10.2022 – 30.09.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-09 | 2020-09 | 2021-09 | 2022-09 | 2023-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2018 | 01.10.2019 | 01.10.2020 | 01.10.2021 | 01.10.2022 |
Sluttdato | 30.09.2019 | 30.09.2020 | 30.09.2021 | 30.09.2022 | 30.09.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| 30.551 | — | — | — | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | 15.997 | 15.791 | 17.452 | 16.019 | |
| -16.841 | -16.202 | -15.431 | -17.032 | -15.557 | |
| — | -241 | -162 | -285 | -241 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 490 | -446 | 198 | 134 | 221 | |
| 0 | 0 | -0 | 0 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 473 | -470 | 172 | 100 | 272 | |
| -105 | — | — | — | -81 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 368 | -370 | 128 | 59 | 191 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 917 | 432 | 600 | 598 | 413 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 917 | 432 | 600 | 598 | 413 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 968 | 482 | 650 | 648 | 463 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 7.742 | 5.426 | 5.950 | 6.864 | 5.448 | |
| 873 | 2.346 | 1.888 | 234 | 1.228 | |
| 0 | 33 | 1 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | |
| 9.959 | 9.157 | 9.323 | 9.475 | 9.055 | |
| 10.926 | 9.639 | 9.973 | 10.123 | 9.518 | |
| 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | |
| 1.136 | 767 | 894 | 954 | 1.145 | |
| 800 | 0 | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 3.136 | 1.967 | 2.094 | 2.154 | 2.345 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 385 | 232 | 272 | 264 | 345 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 128 | 1.627 | 0 | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 128 | 1.627 | 0 | — | — | |
| 26 | 33 | 0 | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 20 | 53 | — | — | — | |
| 1.443 | 1.143 | 620 | 2.064 | 1.053 | |
| 4.076 | 3.932 | 5.836 | 4.081 | — | |
| 7.277 | 5.813 | 7.607 | 7.705 | 6.828 | |
| 7.405 | 7.440 | 7.607 | 7.705 | 6.828 | |
| ANDET | |||||
| 38 | 36 | 34 | 34 | 32 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (9.518) og "Passiver i alt" (6.828) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.