Virksomheder › Malerfirma Plam A/S
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Malerfirma Plam A/S
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 4.902 | 6.638 | 6.599 | 6.991 | — | |
| -4.421 | -5.786 | -5.793 | -6.074 | -6.792 | |
| -15 | -24 | -76 | -62 | -116 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 467 | 828 | 730 | 790 | 99 | |
| 0 | — | — | 1 | 0 | |
| -52 | -66 | -48 | -142 | -107 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 430 | 779 | 695 | 659 | 4 | |
| -130 | -215 | -219 | -207 | -69 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 300 | 564 | 476 | 452 | -65 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 35 | 281 | 250 | 598 | 588 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 35 | 281 | 250 | 598 | 588 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 35 | 281 | 250 | 598 | 588 | |
| 139 | 119 | 175 | 99 | 256 | |
| 1.670 | 3.130 | 2.436 | 2.566 | 3.712 | |
| 389 | 452 | 253 | 322 | 191 | |
| 67 | 93 | 162 | 85 | 70 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 100 | 100 | 355 | 396 | 100 | |
| 2.827 | 4.309 | 3.751 | 3.839 | 5.224 | |
| 2.862 | 4.590 | 4.001 | 4.437 | 5.813 | |
| 200 | 200 | 400 | 400 | 400 | |
| 22 | 386 | 562 | 915 | 850 | |
| — | 200 | 100 | 100 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 222 | 786 | 1.062 | 1.415 | 1.250 | |
| 38 | 0 | — | — | — | |
| — | 41 | 40 | 70 | 78 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 415 | 415 | 415 | 465 | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 415 | 584 | 415 | 465 | — | |
| — | — | — | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | 62 | |
| 569 | 804 | 681 | 572 | 1.327 | |
| 1.305 | 1.621 | 1.427 | 1.252 | — | |
| 2.225 | 3.179 | 2.484 | 2.487 | 4.486 | |
| 2.640 | 3.763 | 2.899 | 2.952 | 4.486 | |
| ANDET | |||||
| 9 | 10 | 9 | 11 | 11 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (5.813) og "Passiver i alt" (4.486) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.